O NAS

Centrum Myśli Jana Pawła II tworzy możliwie kompletny zbiór publikacji poświęconych tematyce papieskiej, które powinny zaspokoić oczekiwania zarówno czytelnika poszukującego podstawowej wiedzy, jak i tych, którzy chcieliby dotrzeć do jakiś szczegółowych informacji dotyczących życia i nauczania Jana Pawła II.

Na księgozbiór biblioteki składają się książki i czasopisma publikowane zarówno w języku polskim, jak i zbiory obcojęzyczne poświęcone osobie Jana Pawła II, prezentujące jego nauczanie oraz dokumentujące przebieg jego pontyfikatu.

Katalog obejmuje ponad 5500 egzemplarzy. Gromadzona jest bieżąca oferta wydawnicza, a także książki wydawane w latach wcześniejszych, które dzisiaj dostępne są wyłącznie na rynku antykwarycznym.

W zbiorach Biblioteki znajdują się najważniejsze teksty Papieża Polaka (encykliki, adhortacje, przemówienia i homilie z pielgrzymek do Polski, utwory poetyckie i dzieła literackie Karola Wojtyły) i książki o Janie Pawle II.

Wszyscy zainteresowani tematyką papieską mogą korzystać z naszego księgozbioru.

Księgozbiór Bibioteki to:

• antykwaryczne i unikatowe polskojęzyczne książki, wydawane od 1978 roku,
  • wydawnictwa ciągłe i okolicznościowe, poświęcone Janowi Pawłowi II,
  • zagraniczne pozycje w języku angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim i innych językach (np. Totus Tuus. Pope John Paul II In Philippines; Juan Pablo II en Bolivia. Visita Pastoral 9-14 mayo 1988; The journey through Australia – John Paul II; Mensayes del Santo Padle Juan Pablo II. En su tercera visita ala Rep. Dominikana; Jean Paul II en France; Der Past In Deutschland),
  • kilkadziesiąt płyt CD oraz DVD z papieskimi nagraniami,
  • ponad 4500 pozycji książkowych.

new1

ZALOGUJ SIĘ